Havlamayan Köpek Cinsleri

Havlamayan Köpek Cinsleri

Havlama, köpeklerin ortak özellikleridir ve hiç havlamayan köpek yoktur. Ancak yersiz yere havlamayan köpekler arandığında akla bazı türler gelmektedir. Bu türler, genellikle köpek sahibi olmak isteyenlerin daha fazla tercih ettiği ırklardır. Zira, apartmanlarda veya yoğunluğun fazla olduğu yerlerde, köpeklerin rahatsızlık vermemesi adına bu çok önemli olarak görülür.

İşte biz de bu yazımızda havlamayan köpek türleri neler sorusuna cevap arayacak ve sizin için en sessiz köpeklerin hangileri olduğuna göz atacağız.

En Sessiz Köpek Cinsleri

Aslında hangi köpek olursa olsun, tüm köpekler eğitimler verildikten sonra gayet uysal olurlar ve kolay kolay havlamazlar. Sadece onlara verdiğiniz eğitim onlara bunu yaptırabilir. Bununla birlikte apartmanda daha az havlamasından dolayı besleyebileceğiniz köpek cinslerinden akla ilk gelen köpek türü Basenji adı verilen Afrika kökenli bir köpek cinsidir.

Bununla birlikte, Dogo Argentino da pek havlamaz ve apartmanlarda saklanmak için gayet ideal bir köpek olarak bilinir. Bu köpeklerin dışında dediğimiz gibi hangi köpek cinsini tercih ederseniz edin, bu durum sizin ona vereceğiniz eğitime göre değişkenlik gösterecektir.