Köpeklerde İshal ve Kusmaya Ne İyi Gelir?

Köpeklerde İshal ve Kusmaya Ne İyi Gelir?

Köpeklerde ishal ve kusma, genellikle çok büyük sorunlara neden olabilir. Köpeklerin, herhangi bir enfeksiyon kapmış olabileceği gibi, bu durum herhangi bir fizyolojik sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer aşırı derecede yoğun bir ishal ve kusma söz konusu ise, vakit kaybetmeden veteriner hekime götürmeniz, çok iyi olacaktır. Aksi takdirde, kusmuk ve gaitanın içerisinde bulunan mikroplar, diğer hayvanlara, bebeğinize ve size ciddi sorunlar yaratabilir. Peki, bu bağlamda düşünecek olursak, köpeklerde ishal ve kusmaya ne iyi gelir? İşte yanıtı…

Öncelikle 12 ila 24 saat arası yemek vermeyin. Bağırsak duvarının rahatlaması adına bu durum işe yarar. Genellikle bu durum geçicidir ve kusmuk ya da gaita için test alınmasını zorunlu bırakmaz. Ancak geçmemesi durumunda, bunlara başvurulabilir ve sonuçlara göre bir tedavi önerilebilir. Temiz içme suyu ile belirli periyotlarda su içirin. Bu arada yemek vermemeye dikkat ediniz. Kaptaki su seviyesi eksildikçe tamamlamaya çalışın.

12-24 saat sonrasında, yemek vermeye başladığınızda, köpeğin midesini zorlamayacak sıvı ağırlıklı besinler verin. Ağır besinlerden uzak durun.