Yavru Köpek Halsiz ve Yemek Yemiyor, Ne Yapılmalı?

Yavru Köpek Halsiz ve Yemek Yemiyor, Ne Yapılmalı?

Köpeklerde, zaman zaman halsizlik, hareketsizlik, sürekli uyuma ve yemek yememe gibi durumlar meydana gelebiliyor. Bu durum kimi zaman bir iki günde geçerken, kimi zaman ise daha ciddi durumlara neden olabiliyor. Eğer bir veya iki günde, bu durum kendiliğinden geçmiyorsa, daha ciddi bir durum olabileceğinden dolayı veteriner hekime ya da köpeği teslim aldığınız kişilere giderek durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Ama genel olarak köpeklerdeki halsizlik, dış etkilerden meydana gelir. Köpekler, mevsimlerden ve hava geçişlerinden çok çabuk etkilenir. Bu etki, genelde bir veya iki gün sürer ancak daha da uzayabildiği zamanlar olabilir.

Yemek yememesi ise, bir mide veya bağırsak sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Mide ve bağırsak sorunu varsa, bu duruma hırıltı ve mide gurultusu eşlik eder. Bunu iyi takip ediniz eğer mide ve bağırsak sorunu ise, gaz giderici daha önce aldığınız ilaçları mamalarına katmak sureti ile kullanabilirsiniz.

Daha öncekine benzer bir durum yoksa, bu durumda, veteriner hekime gitmeniz gerekebilir. Unutmamak gerekir ki, kimi zaman yemlerin lezzeti ve son kullanma tarihlerinin geçmesi de, köpeklerin yemek seçmesine neden olabilir.