Kediler Balkonda Beslenir mi?

Kediler Balkonda Beslenir mi?

Kediler hemen hemen her ortamda yaşayabilen ve buralara ayak uydurabilen canlılardır. Bu ortamlardan biri de balkonlardır. Genelde evcil hayvan bakıcılarının çoğu, evlerinin balkon kısmında ya da bahçe kısmında hayvanlarına bakarlar. Ancak özellikle kış mevsiminde, hayvanların bakımı zorlaştığından ve dışarıdaki kötü hava koşullarından dolayı, balkonda beslemek daha sık tercih edilen bir durum olmuştur.

Kediler balkonlarda yaşar ancak tüm ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Onların bu ortamlara ayak uydurmalarını sağlamak için gereken ortamı ayarladıktan sonra onları balkona bırakmak gerekir. Önce kediyi balkona bırakıp sonra yavaş yavaş ortamı ona göre ayarlamak doğru olmaz. Önce gereken küçük bir barınak, su kabı, yem kabı ve gerektiğinde sarılıp uyuyabileceği bir battaniye, onun için harika bir ortam yaratma anlamında işinize yarayacaktır. Bununla birlikte, kakasını yapması için bir toprak kabı da işinize yarayacaktır. Bu sayede artık kediniz her anlamda balkonda yaşamak için kendini hazır hissedecektir.

Kedinizi balkona bıraktıktan sonra birkaç gün gözlemlemenizi tavsiye ederiz. Balkon koşulları ve boyutu da kedinizin rahatını etkileyebilecek faktörlerdir. Eğer huysuzluk ve istemediğiniz tepkiler ortaya koyuyorsa tekrar düşünmeniz gerekebilir.