Kedim Yemek Yemiyor, Ne Yapılmalı?

Kedim Yemek Yemiyor, Ne Yapılmalı?

Kediler, tüm evcil hayvanlar arasında, yem seçiciliği en fazla olan hayvanlardır. Bu yüzden çoğu zaman, altta yatan özel bir sağlık sorunu olmadığı müddetçe, seçtiğiniz yemin kalitesi ve lezzeti, onlar için yemek yememelerinden dolayı bir sebep olabilir. Bu yüzden, daha önce hangi yemi yediğini sormanız ve satıcı ile iletişime geçmeniz gerekir. Eğer, sokaktan sahiplendiğiniz ya da hediye olarak aldığınız bir kedi ise, bu durumda, öncelikli olarak yemini değiştirmeniz gerekir. Mide rahatsızlıkları ve enfeksiyon sonucu da yemek yememe durumu görülebilir.

Bunun için pet-shopa durumu belirtmeniz ve gerekirse veteriner hekimden bu durumu sormanız daha iyi olacaktır. Eğer halen bu durum devam ediyorsa, bu durumda, çevreden dolayı da bu meydana gelmiş olabilir ve onun için uygun ortamı ayarlamanız gerekebilir.

Kediniz eğer, daha önce arkadaşı ile kalmış ve sonradan tek kalmış ise de, yemek yemiyor olabilir. Ya da bu durum, onun mide veya bağırsaklarında aşırı gaz birikmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Tüm bu durumlardan emin değilseniz ve 2 günden fazla devam ettiğine şahit olduysanız, bu durumda veteriner hekime danışınız.